MENU...
Facebook
Wyszukiwanie

Wyrzutnie dachowe

Wyróżniamy kilka typów wyrzutni dachowych stosowanych w wentylacji.

Dzielimy je z przeznaczeniem do kanałów prostokątnych oraz kanałów okrągłych.

Okrągłe: wyrzutnia Typ C, Typ C1 stożkowa, Typ E, kolano wyrzutowe 135st zakończone siatką.

Prostokątne: wyrzutnia typ A, Typ B, typ E , kolano wyrzutowe, oraz wyrzutnia lamelowa.

W zależności od rodzaju wentylacji, zastosowanych kanałów czy przejścia dachowego stosuje się wyrzutnie wymienione wyżej.

Przykładowo Wyrzutnie dachowe typu E do wentylacji mechanicznej z odprowadzaniem skroplin, podstawą oraz cokołem dachowym to akcesoria w pełni przygotowane do bezpośredniego montażu.

Czerpnie w połączeniu z przejściem dachowym są idealnie dopasowane do każdego rodzaju dachu.

Wybór odpowiedniej czerpni i wyrzutni oraz ich umiejscowienia ma duże znaczenie ze względu na jakość pracy systemu. Jest bardzo ważny element instalacji, będący jej zakończeniem. Poprzez wyrzutnie dachowe usuwane jest zużyte powietrze, które tłoczone jest instalacją kanałów wentylacyjnych. Rodzaj zastosowanych elementów mają kluczowe znaczenie do zachowania właściwej pracy.

Wyrzutnia dachowa a sprawna wentylacja

Czerpnie i wyrzutnie dachowe to akcesoria niezbędne w systemach takich jak wentylacja, rekuperacja czy klimatyzacja. Najczęściej zabezpieczone siatką służą do pobrania czystego powietrza oraz usuwania zanieczyszczonego, a także ochraniają wlot kanału wentylacyjnego przed dostaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz.

Wyrzutnia dachowa dostępna w tej ofercie z odpowiednio dobraną podstawą, cokołem czy przejściem dachowym to wysokiej jakości produkt, który cechuje odpowiednie estetyczne wykonanie oraz trwałość.

Czerpnie i wyrzutnie dachowe, które montowane są na zewnątrz, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, stali, zabezpieczone siatką. Specjalna budowa uniemożliwia przedostanie się do środka wszelkich drobinek, zanieczyszczeń z zewnątrz, opadów atmosferycznych i zabezpiecza przed innymi warunkami panującymi za zewnątrz budynku.

Czerpnie i wyrzutnie dachowe na zamówienie

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej wyrzutni wentylacja może pracować w prawidłowy sposób. W poszczególnych działach na naszej stronie możemy znaleźć wyżej wymienione rodzaje wyrzutni z fotografiami produktów. Na zamówienie możliwe jest wykonanie dowolnego rodzaju i modelu dopasowanego do indywidualnych oczekiwań Klienta jak średnica, wielkość kanału czy nietypowego rozwiązania wymuszonego przez konstrukcję budynku.

W tej ofercie uzyskacie Państwo niezbędne wskazówki z doboru wyrzutni, rodzaju zastosowanej stali ,rodzaju mocowań , co sprawia że komplet czerpnie i wyrzutnie dachowe z podstawą możemy zaoferować w bardzo korzystnej cenie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia niezbędnych szczegółów.

Realizacje