MENU...
Facebook
Wyszukiwanie

Wentylatory do pieców centralnego ogrzewania

W nowoczesnych kotłach centralnego ogrzewania na paliwa stałe powietrze używane do spalania paliwa dostarczane jest przez wentylator. Steruje nim mikroprocesor, który w zależności od ustawień parametrów grzewczych uruchamia lub wyłącza wentylator RMS . W piecach tego typu stosuje się wentylatory nadmuchowe.

Wentylatory nadmuchowe podają powietrze do komory spalania w zależności od zapotrzebowania, jeżeli wymagana jest wyższa temperatura wentylator pracuje, natomiast po osiągnięciu temperatury zadanej wentylator zostaje wyłączony. Uzyskuje się wtedy oszczędności paliwa i wydłuża się stałopalność kotła.

Dmuchawy do pieców stosuje się w kotłach, w których paliwem jest drewno, węgiel w różnych odmianach, a w przypadku miału węglowego jest on niezbędny.

Również w kotłach retortowych z podajnikiem paliwa, na ekogroszek, pelet, zboże lub inne paliwa stałe wentylatory są montowane standardowo.

BUDOWA WENTYLATORA NADMUCHU DMUCHAWY DO PIECA KOTŁA

Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy stalowej malowanej technologią proszkową. Wirnik wraz z silnikiem wiruje w małej zwartej obudowie dmuchawy. Silniki schowane są w obudowie wentylatora.

Wentylatory wyposażone są w przysłonę powietrza, do regulacji wydajności (ilości powietrza) wentylatora. Przysłona umieszczona na wlocie zasysającym powiertze pozwala optymalnie dobrać wydajność nadmuchu w kotle czego skutkiem jest zwiększenie efektywności procesu spalania.

Dodatkowym wyposażeniem może być przepustnica, która automatycznie zamyka wlot powietrza do wentylatora, po włączeniu go, co zapobiega przedostawaniu się powietrza do kotła. Wersja dmuchawy RMS z dodatkową przepustnicą na wylocie ograniczającą niekontrolowany ciąg kominowy. oraz zabezpieczającą wirnik wentylatora przed dostaniem się zanieczyszczeń podczas jego postoju, staje się standardem w nowoczesnych kotłach C.O.

Elementy wentylatorów RMS wykonane są z materiałów odpornych na podwyższone temperatury. Mała, zawarta, pomalowana proszkowo obudowa nadmuchu do pieca RMS charakteryzuje się wysoką estetyką  i odpornością na trudne warunki panujące w kotłowniach.

Firma LUTECH dostarcza wentylatory, dmuchawy, nadmuchy każdego typu w tym w specjalnych wykonaniach. Dmuchawy do pieców wyposażone są we wszystkie dostępne mocowania stosowane na rynku. Wielkości wentylatorów, rodzaje mocowań znajdziecie Państwo w dziale POMOC TECHNICZNA.

Pełna gama ofertowa firmy LUTECH to dmuchawy o mocach od 40W do 550W i wydajnościach powyżej 1350m3/h.

Firma LUTECH dostarcza wentylatory dla przemysłu, każego typu i rodzaju. Zapraszamy do współpracy.

Wentylatory do pieca co - mocowania

Wentylatory do pieców co

Promocje