MENU...
Facebook
Wyszukiwanie

Odciąg spawalniczy - poznaj mechanizm działania urządzeń

Odciągi spawalnicze to urządzenia, które są używane do odsysania punktowego dymu spawalniczego, odciągu dymów spawalniczych. Wszystkie zanieczyszczenia, które powstają w miejscu spawania są usuwane przez urządzenie. Odciągi spawalnicze dzielimy na urządzenia w zależności od charakterystyki stanowiska roboczego. Dobór urządzenia powinien być podyktowany rodzajem wykonywanej pracy, sposobie i technice spawania, bezpieczeństwem na stanowisku pracy.

Odciąg spawalniczy - na rynku dostępny jest szereg modeli. Bezpieczne warunki.

Ramiona odciągowe sprawdzą się na stałym stanowisku pracy są precyzyjne. W odciągu spawalniczym odbieranie pyłu, dymu, jest możliwe dzięki ergonomicznemu kształtowi ssawki odsysającej. Zwiększone bezpieczeństwo w miejscu pracy jest gwarantowane. Odciąg spawalniczy mobilny jest przenośnym łatwym w ustawieniu urządzeniem w miejscu przeprowadzanego procesu spawania. Odciągi spawalnicze mobilne można dowolnie przemieszczać i obracać. Okapy przemysłowe sprawdzą się np. na stanowiskach robotów spawalniczych.

Za ich pomocą nie rozprzestrzeniają się niebezpieczne substancje na całym obiekcie. Jest to urządzenie niezwykle ułatwiające prace spawalnicze. Na rynku istnieje spora różnorodność poszczególnych modeli, oferujemy takie produkty jak okapy centralne, symetryczne, szczelinowe, skrzyniowe.

Odciąg spawalniczy różni się ze względu na rodzaj gazów spawalniczych, częstotliwość, rodzaj spawania, rodzaj filtra, a także pojemność pyłową. Każdy dostępny model zapewnia ochronę i maksymalne bezpieczeństwo. Można zainstalować odciągi w różnych modyfikacjach: na jednym stanowisku pracy lub może być dostępny na kilku jednocześnie.

Odciąg spawalniczy do odsysania punktowego dymu - z filtrem pochłaniania pyłu czy bez filtra?

Warto podkreślić, że odciąg spawalniczy możesz z łatwością dopasować do miejsca, w którym istnieje potrzeba ich wykorzystania - odciągu dymu czy pyłu. Stosuje się je zwykle w zakładach przemysłowych, a także handlowych, gdzie systematycznie odbywa się spawanie. Ich użycie jest wprost niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy, a także w trosce o zdrowie pracowników.

Szeroki wybór odciągów spawalniczych - w zależności od rodzaju obróbki posiadają różne filtracje, materiał filtracyjny. Dymy i pyły spawalnicze są zanieczyszczeniami obciążającymi układ oddechowy, toksyczne, trujące. Oferowane na rynku urządzenia filtrowentylacyjne sprawiają, że są to bezpieczne urządzenia. Dym, zanieczyszczenia, opary ? te wszystkie niebezpieczne elementy są ubocznymi produktami spawania, które odciągi spawalnicze odsysają, specjalnie zastosowany filtr minimalizuje ryzyko przedostania się do płuc dymu spawalniczego.

Filtr, stopień filtracji - co sprawdza się przy odciągu spawalniczym?

Dzięki różnorodnej ofercie modeli odciągów spawalniczych można wybrać produkt na miarę swoich potrzeb. Użytkownik może wybierać między urządzeniami z wymiennymi wkładami filtra, a urządzeniami z automatycznym oczyszczaniem filtra. Filtr należy wymieniać systematycznie, zgodnie z wytycznymi producenta.

Podczas wyboru kierujemy się parametrami technicznymi odciągów dymów spawalniczych. Duże znaczenie mają takie elementy jak: stopień filtracji, metoda filtracyjna, wentylatory - rodzaj, typ oraz czy dostępny jest materiał filtracyjny na przyszłość w dalszej eksploatacji. Co do informacji o dane podstawowe w okapach przemysłowych - wyglądają następująco: moc ssąca wentylatora w m3/h, spiętrzenie, wymiary (x. szer. x głęb. x wys.) i średnica króćca wylotowego, ważnymi aspektami jest ciężar, poziom ciśnienia akustycznego, napięcie przyłącza wentylatora.

Oferowany i dostępny odciąg spawalniczy, odciąg spawalniczy mobilny - wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiałów, co świadczy o jego trwałości i przydatności, a także bezpieczeństwie użytkowania. Stoły spawalnicze sprawdzają się idealnie jako odciąg spawalniczy mobilny.

Masz pytania, uwagi? Zadzwoń! Telefon oraz dane firmy w zakładce kontakt. Zapraszamy do współpracy.

Realizacje