MENU...
Facebook
Wyszukiwanie

Dmuchawa do pieca

W ofercie firmy Lutech znajduje się cały typoszereg wentylatorów do kotłów c.o. służących do nadmuchu powietrza do palenisk kotłów C.O. działających na paliwa stałe (węgiel, drzewo).

Jest to produkt wysokiej jakości, posiadający również inne, bardziej uniwersalne zastosowania. Wentylator do pieca może być równie dobrze wykorzystany do wentylacji ogólnej zwykłych pomieszczeń, jak i chłodzenia urządzeń technologicznych. Urządzenie sprawdzi się doskonale w niskich i wysokich temperaturach.

Dmuchawa do pieca jest samodzielnym przyrządem, przeznaczanym do wykorzystania przede wszystkim w gospodarstwach domowych (lub podobnych).

Posiadamy dmuchawy o mocach: 40W, 80W, 105W, 140W, 240W, 400W,550W.

Dmuchawa do pieca - Budowa

Wentylator do pieca

Posiada wysokiej jakości obudowę. Obudowa wentylatora wykonana jest z stalowej blachy pokrytej czarnym, proszkowym lakierem. Malowanie obudowy to istotny etap, dzięki temu otrzymujesz dmuchawę dobrze zabezpieczoną przed korozją i innymi czynnikami atmosferycznymi panującymi w każdej kotłowni. Jednocześnie malowanie proszkowe nadaje estetyczny wygląd dmuchawie co przenosi się na estetykę Twojego kotła i całej kotłowni.

Silnik elektryczny

Został umieszczony na zewnątrz obudowy i jest odpowiednio zabezpieczony osłoną z tworzywa sztucznego.

Wirniki

Zrobione są z blachy stalowej, ułożyskowane, wyważone statycznie i dynamicznie sprawdzają się w najlepszych piecach. Odporny praktycznie jest na wszystko co może się wydarzyć w kotłowni, nie stopi się, nie spali itd., razem z silnikiem jest zabudowany w obudowie.

Aluminiową turbinę dmuchawy do pieca

Aluminiową turbinę wentylatora do pieca zamocowano bezpośrednio na wałku silnika. Jest zabezpieczona odpowiednią osłoną, która uniemożliwia przypadkowe dotknięcie części ruchomych. Taka konstrukcja zapobiega również uszkodzeniom części mechanicznych.

Dmuchawa do pieca C.O. jest wysokiej jakości, trwałym i bezpiecznym produktem, który można stosować we własnym domu bez obawy o wydajność czy bezpieczeństwo.

Większe wentylatory nadmuchowe posiadają silnik na zewnątrz obudowy. Wentylatory RMS z silnikami są przystosowane do płynnej lub stopniowej regulacji prędkości obrotowej.

Dmuchawa do pieca - Przeznaczenie

Wentylator przeznaczony jest do nadmuchu powietrza do palenisk kotłów C.O. Może być również stosowany do wentylacji ogólnej pomieszczeń i urządzeń technologicznych. Może pracować w temperaturze otoczenia 0 do +40 st. C.

Zastosowane wyposażenie dmuchawy takie jak przesłona, przepustnica sprawiają, że wentylator jest bardziej uniwersalny i łatwiejszy w obsłudze.

Użycie dobrej Polskiej dmuchawy ułatwia obsługę kotła przy różnych jakościach i rodzajach paliw.

Dmuchawa do pieca RMS-120 Max - dane techniczne

Dmuchawa do pieca RMS-120 MAX to produkt naszej firmy, który powstał w oparciu o potrzebę uzyskania dużej wydajności przy jednoczesnym zachowaniu małych gabarytów.

Niektóre cechy dmuchawy, o których mowa poniżej pozwolą Ci lepiej kontrolować i utrzymywać ciepło w Twoim domu:

Istotne dane techniczne - dmuchawa do pieca RMS-120 Max:

 • Max. wydajność: 320 m3/h

 • Max. sprężenie: 290 Pa

 • Moc wentylatora: 80W

 • Prędkość obrotowa: 2310

Wentylator do pieca - zalety

 • duża moc i wysoka wydajność wentylatora to główne zalety,

 • cicha praca,

 • indukcyjny silnik,

 • zwarta konstrukcja wentylatora,

 • stalowa obudowa wentylatora,

 • dmuchawa do pieca wyposażona jest klapkę,

 • turbina wentylatora zamocowana jest bezpośrednio do wałka silnika i zabezpieczona jest osłoną uniemożliwiającej dotknięcie palcem turbiny w czasie ruchu oraz przeciwdziała dostaniu się na łopatki turbiny części mechanicznych,

 • zamontowany sterownik pieca, regulator - dmuchawa do kotła lub pieca montowana jest obecnie z coraz bardziej zaawansowanymi sterownikami, które wykorzystują wszelkiego rodzaju algorytmy sterowania silnikiem. Śledzimy nieustannie trendy pojawiające się w tej dziedzinie i współpracujemy z najlepszymi producentami sterowników w Polsce. Obecnie, za sprawą najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, dmuchawa może być sterowana poprzez regulację pracy silnika oraz dokładne sterowanie ilością obrotów.

 • wbudowana przepustnica powietrza - odcina dopływ powietrza podnoszącego temperaturę w kotle i tym samym niekorzystnie wpływającego na proces palenia bez twojej ingerencji. Dzięki tej przepustnicy Ty decydujesz o temperaturze w kotle a nie tzw. "lewy" ciąg kominowy.

 • urządzenie kupujesz z gwarancją;

Dmuchawa RMS 120 MAX oraz sterownik kotła pozwoli Ci uzyskać i utrzymać komfortowe ciepło w całym Twoim domu na ustalonym przez Ciebie poziomie i sprawi że będziesz mógł precyzyjnie dostroić siłę nadmuchu oraz unikniesz niekontrolowanego wzrostu temperatury na piecu.

Podsumowanie

Zastosowane wyposażenie dmuchawy takie jak przesłona, przepustnica sprawiają, że wentylator jest bardziej uniwersalny i łatwiejszy w obsłudze.

Użycie dobrej Polskiej dmuchawy ułatwia obsługę kotła przy różnych jakościach i rodzajach paliw. Wszystkie parametry takie jak wydajność, prędkość obrotowa, spiętrzenie, wydajność m3 h zawierają dane techniczne na stronie firmy LUTECH.

Kupujesz produkty polskie, dostępny od ręki lub na zamówienie. Wentylatory od kilku lat stosowane u wiodących producentów kotłów w Polsce i Europie zdobyły uznanie jako niezawodne dmuchawy. 

Zachęcamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty oraz wybrania bezpiecznych oraz cechujących się efektywnością komponentów do pieców. Odpowiednio wyposażone kotły to pewność, że cały system grzewczy będzie działał dokładnie tak, jak tego Państwo oczekują. Nasze dostępne produkty są bardzo wydajne i sprawdzają się w większości systemów grzewczych stosowanych w domach oraz przedsiębiorstwach. W każdym momencie możesz zadzwonić lub napisać do nas. Zapraszamy do kontaktu!

Realizacje