MENU...
Facebook
Wyszukiwanie

Jak dobrać wentylator do pieca C.O.- jak zamontować nadmuch w piecu C.O.

Często zadawane pytania przez klientów jaki nadmuch do pieca C.O dobrać. W celu ułatwienia doboru dmuchawy umieściliśmy na stronie internetowej TABELĘ DOBORU WENTYLATORA.

Kilkuletnia współpraca z zakładami kotlarskimi oraz z producentem dmuchaw pozwoliła nam przyjąć średnie dane wg. których możemy się kierować. Bardzo często nie jesteśmy wstanie odczytać parametrów dmuchawy która była wcześniej zamontowana w kotle.

Trudne warunki panujące w kotłowni z piecem C.O sprawiają że informacje zawarte na tabliczkach czy silniku są po prostu nie do odczytania. Dobra jakość dmuchaw na rynku oraz długoletnia bezawaryjna praca sprawia że na wentylator przy piecu nie zaglądamy.

Najlepsza jakość wentylatora z obudową pomalowaną w technologii proszkowej z silnikiem umieszczonym wewnątrz obudowy, wirnikiem metalowym oraz odpowiednio zabezpieczonymi łożyskami nie uchronią nas przed zdarzeniami losowymi jak zalanie lub uszkodzenie mechaniczne. Często uszkodzenia są nieopłacalne w naprawie i czasochłonne, wtedy poszukujemy zamiennika.

Dodatkowo firma Lutech umieściła na stronie internetowej POMOC TECHNICZNĄ w której znajdą Państwo wszystkie niezbadane wymiary mocowań, ramek i wielkości wentylatorów.

Na potrzeby rynku posiadamy wszystkie rodzaje mocowań. Niekiedy bardzo stara dmuchawa do pieca okazuje się bezproblemowa do dobrania bez przeróbek, wiercenia, spawania.

W razie pytań zawsze służymy pomocą i udzielamy informacji telefonicznej.

Zależnie od regionu polski stosuje się przelicznik wielkości pieca w mkw(metry) czyli powierzchnia wymiany ciepła w piecu lub moc znamionowa kotła w kW(kilowatach). Umieściliśmy również dodatkową wielkość jaką jest powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń wg. których jest dobierana wielkość pieca do naszego domu. Są to dane przybliżone którymi możemy się zasugerować w doborze wentylatora do pieca C.O.

Zawarte w tabeli informacje pomogą w wybraniu odpowiedniego nadmuchu.

Zapraszamy do kontaktu.

LUTECH.PL

Promocje