MENU...
Facebook
Wyszukiwanie

Wentylatory

wentylatory do kotłów, pieców | wentylatory używanie do kotłów, pieców

Przy efektywnym procesie spalania w kotle centralnego ogrzewania istotnym czynnikiem jest mieszanka paliwowo powietrzna. W piecu C.O. jest to mieszanka węgla i powietrza. Rodzaj zastosowanej dmuchawy ma wpływ na przepływ powietrza i gazów przez złoże różnych granulacji paliw.

Powietrze dopływa do przestrzeni pomiędzy uziarnieniem węgla i dostarcza niezbędny tlen do reakcji spalania. W piecach C.O. na stałe paliwa, powietrze dostarczane jest przez wentylator. Nowoczesne kotły wyposażone są w dmuchawy, podajnik paliwa oraz sterownik. 

Nowej generacji kotły spalają paliwo różnej granulacji. Powietrze dostarczane do paleniska musi być dostarczone w odpowiedniej dawce. Zbyt mała ilość powoduje niedopalenie paliwa, za duża spowoduje usunięcie ciepła przez komin z nadmiarem podanej dawki powietrza. Ważnym czynnikiem jest prawidłowo dobrany wentylator. Nowoczesne sterowanie ułatwia kontrolę nad procesem spalania. Dmuchawy typ RMS posiadają wyposażenie, które ułatwia w znacznym stopniu kontrolę procesu spalania.(ręczna przysłona do regulacji wydajności dmuchawy, klapa zwrotna zapobiegająca niekontrolowany ciąg kominowy) 

W ofercie firmy Lutech znajduje się cały typoszereg wentylatorów do kotłów. Dmuchawy o mocach 40W, 80W, 105W, 140W, 240W, 400W,550W. Wentylatory RMS z silnikami przystosowanymi do płynnej lub stopniowej regulacji prędkości obrotowej. Silniki renomowanych firm niemieckich, wirniki stalowe, ułożyskowane, wyważone statycznie i dynamicznie sprawdzają się w najlepszych piecach.

Zastosowane wyposażenie dmuchawy takie jak przesłona, przepustnica sprawiają, że wentylator jest bardziej uniwersalny i łatwiejszy w obsłudze. Użycie dobrej Polskiej dmuchawy ułatwia obsługę kotła przy różnych jakościach i rodzajach paliw.

Produkt Polski. Od kilku lat stosowane u wiodących producentów kotłów w Polsce i Europie zdobyły uznanie jako niezawodne dmuchawy. 

Zapraszamy do współpracy. W stałej sprzedaży posiadamy na magazynie kilkaset wentylatorów.

 

Promocje